AIBA EUBC MTS COSR

Rezultate prima zi Cupa României pentru seniori de la Arad

Portalul luptatorii.ro informeaza:


Favoriţii s-au calificat în următoarea fază a Cupei României în urma meciurilor din preliminarii care au avut loc azi în sala de sport din oraşul arădean Pecica. Dragoş Marin, Flavius Biea sau Petrişor Gănănău nu au avut probleme cu adversarii lor la debutul competiţiei care poate decide sportivii ce vor reprezenta România la turneul preolimpic de la Trabzon.

 

Cupa României va continua mâine după-amiază. Iată rezultatele înregistrate luni:

 

49 kg

Petre Bunea (Metrorex) l-a învins la puncte pe Ionuţ  Mardar (Iaşi)

Marius Condaru (Metrorex) l-a învins la puncte pe Mihai  Covlea (Reşiţa)

Ovidiu Berceanu (Reşiţa) l-a învins pe puncte pe Andrei  Marin (Mateiaşi)

 

52 kg

Andrei Dragomir (Reşiţa) l-a învins prin abandon în repriza a doua pe Sandu Cupşa (Arad)

 

56 kg

Iulian Moraru (Silva Arad) l-a învins prin abandon în  repriza a doua pe Marius Nechifor (Arad)

Ionuţ Băluţă (Năvodari) l-a învins prin abandon în repriza a doua pe Zoltan Fulop (Ring Box Târgu Mureş)

Alexandru Marin (Iaşi) l-a învins la puncte pe Bogdan  Negrău

 

60 kg

Dragoş Marin (Iaşi) l-a învins la puncte pe Claudiu  Clenciu (Târgu Jiu)

Marius Niculescu (Steaua) a câştigat prin abandon în  repriza a doua cu Florin Goian (Iaşi)

Alexandru Cuciurean (Bacău) a câştigat prin abandon în  repriza a treia cu Gheorghe Râşniţa (Alba Iulia)

 

64 kg

Adrian Alexandru (Călăraşi) l-a învins la puncte pe  Florentin Niculescu (Farul Constanţa)

Traian Lupu (Iaşi) l-a învins la puncte pe Petre Bujoreanu  (Fălticeni)

Veronel Tărău (Târgu Jiu) l-a învins prin abandon în  repriza a doua pe Ştefan Grigore (BC Racoviţă Iaşi)

Irinel Olaru (Bacău) a câştigat la puncte cu Dorel Moţocan  (Silva Arad)

Gheorghe Braşoveanu (Arad) a câştigat la puncte cu Andrei  Gurău (Ploieşti)

Marcel Arădoaie (Dinamo) a câştigat la puncte cu Gabriel  Bolgovici (Riviera)

Georgian Nyeki (Silva Arad) a câştigat prin abandon în  repriza a doua cu Alexandru Bostan (Arad)

 

 

69 kg

 

Flavius Biea (Timisoara) l-a învins la puncte pe Sandu  Nicuşor (Dinamo)

 

81 kg

Petrică Ciobanu (Bacău) l-a învins la puncte pe Daniel  Bocai (Mangalia)

Bogdan Niculae (Steaua) l-a învins prin abandon pe  Ruben Stoia (Silva Arad)

Valentin Bălănescu (Rapid) l-a învins prin neprezentare pe Alexandru Cristofor (Bacău)

 

91 kg

Cezar Juratoni (Dinamo) a câştigat prin abandon în prima  repriza cu Darius Stoica

 

+ 91 kg

Petrişor Gănănău (Bacău) l-a învins la puncte pe Adrian  Motorga (Târgu Jiu)

Adrian Lăpădescu (Timişoara) l-a învins prin abandon pe  Vasile Raţ (Alba Iulia)

Mihai Nistor (Bacău) l-a învin prin abandon în repriza a doua Lucian Atănăsoaei (Fălticeni)

 

ALIN HUIU www.luptatorii.ro


^ SUS ^